1

Wątek: Najurokliwszy

Witam serdecznie. Byłem dwa razy w Kołobrzegu (2007 oraz 2008) głównie z nastawieniem na Sunrise Festival, jako , że lubuję się w muzyce old skool, rave, house, jungle, etc. Jako, że nie lubię byc ignorantem , który jedzie gdzieś nie zapoznając sie mniej lub więcej z danym miejscem i jego historią zacząłem od jako takiego zapoznania się z planem miasta. Ulice jak ulice, wiadomo w każdym mieście są. Gdy wysiadłem z pociągu i poszedłem trochę dalej niż Kniewskiego i Dworcowa zostałem urzeczony tym miastem. Zacząłem interesować się tym najurokliwszym ośrodkiem wypoczynkowo-uzdrowiskowym nad Morzem. Podobnież jak interesuję się historią oraz wielbię swój Lublin, Kołobrzeg traktuję (może jeszcze prawie) na równi. Przyjadę do Kołobrzegu jeszcze nie raz i bardzo chciałbym na dłużej. Tu czuję się jak w domu w Lublinie.
P. S. Polecam powieści beletrystyczne, których akcja dzieje się w Kołobrzegu: Eugeniusz Paukszta "Ich trzech i dziewczyna" (powieść młodzieżowa - lata 60-te) oraz Jerzy Sosnowski "Tak to ten" (powieść współczesna - 2004 rok).