1

Wątek: RCK Pro Jazz - CLOCKWORK & POPRAWSKI-KONCERT JAZZOWY

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na kolejny koncert w ramach projektu RCK Pro Jazz. W piątek 29 stycznia o godz.19.00, w małej sali teatralnej wystąpi CLOCKWORK & POPRAWSKI w składzie: Łukasz Poprawski (saksofon), Szymon Orłowski (gitara basowa), Maciek Wróblewski (perkusja). Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży , 20 zł w dniu koncertu do nabycia w RCK w Kołobrzegu w godz.8.00 -19.00.

Łukasz Poprawski jest to bez wątpienia najbardziej obiecujący saksofonista młodego pokolenia. Absolwent klasy saksofonu na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu konkursów i festiwali jazzowych w naszym kraju: I Międzynarodowe Zmagania Jazzowe Szczecin On Line ' 02, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Pomorska Jesień Jazzowa ("Klucz do kariery"), Krokus Jazz Festival , Jazz Juniors. Współpracował m.in. z: Big Band Zbigniewa Namysłowskiego, Urszulą Dudziak, Kwintetem Jacka Namysłowskiego, Oxen , Miką Urbaniak , Afrokolektyw, Sistars, Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa, Andrzejem Smolikiem. Szymon Orłowski  - absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracuje z Operą Na Zamku w Szczecinie. Wspólnie z Maćkiem, z którym gra już od paru  lat, współtworzył wiele projektów muzycznych, z których dwa zostały zwieńczone wydaniem płyty (Rykoszept, Granie Herberta ). Do nowego projektu Łukasz został zaproszony przez dwóch muzyków ze Szczecina - Maćka Wróbla (perkusja) oraz Szymona Orłowskiego (gitara basowa) tworzących duet CLOCKWORK. To właśnie z ich inicjatywy doszło do współpracy z Łukaszem.

Projekt CLOCKWORK + POPRAWSKI powstał z fascynacji muzyką głównie takich wykonawców jak Medeski Martin & Wood, The Bad Plus, E.S.T., John Scofield, Steve Coleman and Five Elements, Gary Thomas ... ale nie tylko. Dołożenie do tak mocno i otwarcie brzmiącej sekcji saksofonu Łukasza to był pomysł, który w zasadzie narodził się sam. Powstała z tego muzyka otwarta, oparta na mocnym jazzowym groove, z dużą dozą improwizacji, energii i swobody.