1

Wątek: Latarnia morska

Latarnia morska w Kołobrzegu jest po prostu piękna, to moje ulubione miejsce
ma 26 metrów wysokości i zasięg światła 29,6 km!
Latarnia znajduje się przy wejściu do portu,powstała w XVII wieku. Dostępna dla zwiedzających.

2

Re: Latarnia morska

oglądałam ją na zdjęciach, jest faktycznie urokliwa:) zwłaszcza, jeśli ktoś lubi taki klimat
podejrzewam, że w środku niewiele jest do oglądania, ale i tak planuję się tam wybrać

3

a będąc przy latarni możesz wstąpić też do muzeum-okrętu "Fala"
znajduje się tuz obok latarni, naprawdę warto go zwiedzić

Ostatnio zmieniony przez moni (2009-05-08 08:04:33)

4

ok, dzięki, na pewno tak zrobię, a swoją drogą im więcej próbuje się dowiedzieć o Kołobrzegu, tym bardziej cieszę się, że tam właśnie spędzę mój najbliższy urlop (już za tygodnie:)

5

Zakupiłem sobie w sklepie wewnątrz latarni miniaturkę z migającą diodą.  Za każdym razem gdy na nią patrzę przypomina mi się ta prawdziwa i aż chce się tam jechać znów.

6

anja napisał:

Latarnia znajduje się przy wejściu do portu,powstała w XVII wieku. Dostępna dla zwiedzających.

Dzieki  za info droga Anja!
Jeszcze nigdy nie bylem w Waszym miescie, ale od 17.02. bede 12 dni i oczywiscie zwiedze tez latarnie.
O miescie juz duzo pozytywnych rzeczy slyszalem i jestem ciekawy, jak ono wyglada.

Tylko na Waszym Forum tu jest naprawde bardzo malo aktywnosci! Ja to porownuje z Gdanskiem, gdzie sie 75 lat temu urodzilem i 2 x w roku jade tam, pisze tam na roznych forach, ale od 54-rech lat juz nie mieszkam w Polsce.

Pozdrawiam wszystkich (rowniez turystow).
Dieter

7

http://www.zamiasto.com.pl/zdjecia/dodane/9389-Latarnia-Morska.jpg
Latarnię morską w Kołobrzegu http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdje … brzeg.html wybudowano w latach 1945-1946,
na forcie z lat 1770-1774,nadbudowana w 1980 roku.
Początkowo pełniła także funkcję pomnika upamiętniającego wojnę
niemiecko-radziecką w latach 1941-1945.18.III.1945r.,po zdobyciu miasta,odbyła się tu główna uroczystość zaślubin z morzem.
Budowla ma wysokość 26 metrów,a zasięg światła wynosi 16 mil
morskich.
Mnie się kojarzy ona z festiwalem : Kołobrzeskie Spotkania z Piosenką i koncertami które czasem tam się odbywają.

8

To prawda, jedno z fajniejszych miejsc w mieście.

9

Obowiązkowy punkt do zwiedzania smile

10

W grudniu mam spotkanie  biznesowe w Kołobrzegu na pewno odwiedzę to miejsce smile

A może warto sprawdzić?
www.adrianszopa.pl

11

To jedno z bardziej charakterystycznych miejsc w Kołobrzegu, będąc dzieckiem byłam w Kołobrzegu i najbardziej pamiętam właśnie tą latarnie.

Ostatnio zmieniony przez Ptaszyna20 (2016-10-26 13:12:31)

12

kołobrzeg to piękne miasto a jeszcze nie byłem

13

anja napisał:

W tym roku wybiorę się nad polskie morze, oblookam tą latarnię.